Художньо-етнографічний музей «Відродження» при ДСХШІ І – ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» засновано у 2005 році за ініціативою директора Овчаренко Л.М. Спочатку він займав кімнату, в якій було зібрано випускні й кращі роботи учнів Колегіуму. Наступного року було облаштовано кімнату з роботами ІІІ Всеукраїнського фестивалю та створено кімнату старожитностей. У подальші роки проводилася цілеспрямована пошукова робота. Працівники та учні закладу здійснили численні керамологічні експедиції, у результаті яких було зібрано сотні глиняних виробів опішнянських гончарів та етнографічний матеріал з їх побуту. Упродовж 2007-2011 навчальних років Колегіумом мистецтв проведено п’ять Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів. У роботі фестивалів взяли участь майже 1200 представників творчо обдарованої молоді з України, Білорусі, Румунії, Росії, Молдови. Ними було створено понад 2000 творчих робіт, які зберігаються у фондах шкільного музею.

У такий спосіб було сформовано шкільний художньо-етнографічний музей, фондові збірки якого складаються з таких колекцій:

1. Колекція випускних робіт;

2.Колекція Всеукраїнського фестивалю (2006) та Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів;

3.Колекція творчих робіт опішнянських майстрів: гончаря, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнської літературно – мистецької премії ім. Івана Нечуя - Левицького Пошивайла Миколи Гавриловича, гончаря, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка та Премії ім. Данила Щербаківського Омеляненка Василя Онуфрійовича, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка та премії ім. Данила Щербаківського Китриша Михайла Єгоровича, гончаря, Кавалера ордена «Трудової слави ІІІ ступеня» Острянина Михайла Максимовича; гончаря, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка та Премії ім. Данила Щербаківського Івана Архиповича Білика;

4. Колекція творчих робіт майстрів навчально – виробничої гончарної майстерні Колегіуму мистецтв;

5. Колекція етнографічних матеріалів;

6. Колекція кращих робіт учнів Колегіуму мистецтв;

7. Колекція дарунків.

На даний час музей налічує близько 4000 експонатів.

У 2011 році художньо-етнографічний музей «Відродження» Колегіуму взяв участь у І Національному конкурсі керамологічних музейних експонатів «КераМузЕК – 2011», який проводився в рамках ІІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2011». У цьому конкурсі взяло участь 11 державних музеїв України. У їх числі один шкільний музей Колегіуму мистецтв, який в номінації «Етнографічна кераміка» за експонат «Посудина» було нагороджено дипломом лауреата І ступеня, за експонат «Плесканець» –Дипломом лауреата ІІ ступеня. У номінації «Дитяча творчість» Дипломом лауреата ІІІ ступеня.

/Files/images/IMG_3968.JPG

/Files/images/IMG_3972.JPG

/Files/images/IMG_3969.JPG

/Files/images/IMG_3965.JPGФрагменти експозиції шкільного музею. Колекція етнографічних матеріалів

/Files/images/IMG_3977.JPG

/Files/images/IMG_3979.JPG

/Files/images/IMG_3974.JPGФрагменти експозиції шкільного музею. Колекція творчих робіт учасників Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів

/Files/images/IMG_3981.JPG

/Files/images/IMG_3978.JPG/Files/images/IMG_3982.JPGФрагменти експозиції шкільного музею. Колекція кращих творчих робіт учнів Колегіуму мистецтв.

Кiлькiсть переглядiв: 733

Коментарi