Моя міліція захищає

Поради від правоохоронців Зіньківського РВ УМВС України в Полтавській області щодо безпеки дітей

Аби не ставалося біди у Ваших родинах, правоохоронці

Зіньківського РВ УМВС України в Полтавській області радять:

1. НАВЧІТЬ ДІТЕЙ БЕЗПЕКИ

Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного. Отож розкажіть їм не тільки про те, як правильно переходити вулицю, а й як поводитися, коли до них чіплятимуться неповнолітні вимагачі, грабіжники чи хулігани.
Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі. Придбайте для дитини нагрудний гаманець, куди вона могла б класти кишенькові гроші. Поясніть їй, що може статися, якщо їй захочеться всім розповідати про те, що є у вашій квартирі, а також показувати ключі від домівки товаришам чи незнайомим людям. Привчіть дитину не вихвалятися грішми і цінними речами перед іншими дітьми в школі чи на вулиці.
Дітей важко відучити від звички відчиняти двері відразу після дзвінка, навіть не заглянувши у вічко і не запитавши, хто за дверима. Не полінуйтеся кілька разів провести інструктаж та проконтролюйте, як дитина засвоїла урок елементарної безпеки. Не показуйте дітям місця, де ви зберігаєте гроші та інші цінності. Але покладіть у відоме дітям місце невелику суму, недорогі ювелірні вироби. Це знадобиться, коли злодії вимагатимуть від дитини вказати місце зберігання грошей. Певна частина грабіжників, особливо неповнолітніх, цим може вдовольнитися. Подібна хитрість вбереже дитину від фізичного насильства.
Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами. Ви обов'язково повинні бачити, чи ваша дитина приносить додому якісь цінні речі. Поцікавтеся, звідки вони. Міліція не може взяти на себе функцію виховання дітей, вона втручається тільки тоді, коли дитина на порозі до злочину або вже скоїла його. Злочинність серед підлітків і дітей легше попередити, ніж розкривати скоєні злочини.
Нині почастішали випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші. Коли ваша дитина боїться виходити з дому чи безпричинно прогулює уроки, –це вже сигнал для тривоги. Обережно з'ясуйте причину, і коли підтвердиться, що у вашої дитини щось вимагають, погрожують їй, обов'язково звертайтеся до працівників міліції.
Щоб уберегти дитину від статевих злочинів, з раннього віку починайте поступово пояснювати їй про сексуальні стосунки. Із запитань дитини з'ясовується, що їй треба пояснювати спочатку про вагітність, народження, і вже набагато пізніше – про статеве дозрівання, про те, як себе поводити в тій чи іншій ситуації. Знайте, що інакше дитині сексуальні знання дасть вулиця.


2. ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ СТАТЕВИХ ЗЛОЧИНІВ ДІТЯМ СЛІД:

• завжди говорити, куди йдуть;
• вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці самим;
• уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути погані наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;
• не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб показати дорогу;
• не приймати дарунків без дозволу батьків;
• голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір взяти силою;
• розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.

Ви повинні знати, що в більшості випадків статеві злочини щодо дітей скоюють не чужі особи, а ті, хто добре знає дитину. Коли ваша дитина стала жертвою такого злочину, обов'язково викликайте міліцію, не роблячи сенсації з того, що сталося, і обов'язково заспокойте дитину.


3. БЕРЕЖІТЬ ДИТИНУ ВІД НАРКОТИКІВ

Наркотична залежність серед підлітків нині шириться, як епідемія. Міліція може втрутитися тоді, коли порушується законодавство про наркотичні засоби. Ефективно протистояти цьому нашестю можна, якщо виявляти це на початковій стадії. Найперше батьки мають дізнатися про пристрасть їхньої дитини до наркотиків, та вони, як правило, розводять руками, коли вже щось зробити неможливо. Тому варто знати кілька ознак, що вказують на вживання дитиною наркотиків. Це блідий, нездоровий вигляд, надто розширені чи звужені зіниці, відсутність апетиту та сильна втрата ваги, збудженість і повільність мови, відмова від минулих інтересів та нехтування особистою гігієною, вигляд п'яниці без вживання алкоголю і сліди уколів на руках чи ногах.
Виховуйте дитину так, щоб вона знала правомірність чи неправомірність тих або інших дій. Це можна зробити краще на прикладах з повсякденного життя, пояснюючи, наскільки погано було б, якби в когось із родини вкрали ту чи іншу річ, вимагали гроші, пропонували наркотики і тому подібне.

До відома працівників школи,

учнів та їх батьків!

Відповідно до листа №10993 від 24.10.2013 року, на вимогуЗіньківського РВ УМВС України в Полтавській області та Департаменту освіти, за ДСХШІ І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» закріплений оперуповноважений лейтенант міліції, кримінальної міліції у справах дітей

Хурса Олександр Володимирович.

Робочий кабінет розташований за адресою:

м. Зіньків,

вул. Леніна, 28

каб. № 15

Шановні батьки! У Ваших дітей розпочалися зимові канікули. У цей період за збереження життя та здоров’я дитини Ви несете персональну відповідальність.

Кiлькiсть переглядiв: 698

Коментарi